MET-AY Bilişim Ltd.Şti. olarak 2003 yılında %100 yerli sermaye ile Ankara’da kurulmuş ve kurulduğumuz günden beri Web Tasarımı hazırlamakta ve Web Yazılımları üretmekteyiz.

2006 yılında E-ticaret yazılımımızın ilk versiyonunu geliştirdik ve değişen teknolojinin gereklilikleri ile müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeye devam ederek B2B, B2C ve C2C yazılımlarımızda 2015 yılının sonunda 4. versiyonumuzu yayınladık.

2007 yılında Turizm sektörüne özel E-ticaret yazılımlarımızı Tur veya Otel satan acentalara ve Otellerin kendi sitelerini oluşturmalarına yönelik çalışmalarımızla devam ettirdik. 2015 yılında acentalar için Acenta Yönetimi yazılımımızı geliştirdik.

2011 yılında kendi yazılımımızı kullandığımız ve kendi işlettiğimiz Alacaknevar.com sitemizi aktif ettik ve hala bu sitenin tüm işletimini sağlamaktayız.

E-ticaret yazılımları dışında Kuruşlu Açık Artırma ve Online Pazar Yeri yazılımlarımızla müşterilerimize bu sektörlerde de hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Bugün yüzlerce firmaya aylık ve yıllık kiralayarak sahip olabilecekleri paket yazılımları kullandırarak hizmet vermekteyiz.

Yine yüzlerce firmanın Kurumsal Web Sitesi ihtiyaçlarına cevap vermiş bulunmaktayız.

2016 itibariyle Mobil Site ve Mobil Uygulama Yazılımlarımızla E-ticaret yazılımlarımızın mobil cihazlardan erişimini en kolay ve hızlı şekilde oluşmasını sağladık.

Tüm yazılımlarımızı profesyonel ekibimizle geliştirmekte ve yine kendi bünyemizde yer alan Data Center’ımızdaki sunucularda barındırmaktayız.

Amacımız Türkiye’nin başkentinde başlamış olan yolcuğumuzu bayilerimiz aracılığı ile tüm Türkiye ve dünya çapında geliştirdiğimiz yerli yazılımımızın her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmasıdır.